Termostat sıcaklığı istenilen seviyede kontrol eder ve sıcaklıktaki değişimi gösterir. Sıcaklıkta olan değişim termostattaki duyarlı parçaya tesir eder ve gönderilen sinyal ile ısıtma, soğutma sistemini ayarlar. Binalarda, kombilerde, fırın ve otomobil radyatörlerinde kullanılır. Bağlantı işleminde ilk olarak bağlantı yapılacak alanın iyi seçilmesi gerekir. Doğru ve sağlıklı sıcaklık kontrolü için termostatın yükseklik ayarı yapılmalı ve hava akımının olmadığı yere yerleştirilmesi gerekir.

Termostat Rezistans Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Termostat mutlaka doğru şekilde monte edilmeli ve belirli kriterlere uymalı. Kablolarının bağlanması ve şema sistemine göre hareket edilmesi önemlidir. Bağlantı aşamasında iç mekan sıcaklık değerini belirleyen termostat ve sabitleyici ünite kontrol sistemi sıcaklık değerine göre ayarlanır. Belirlenen sıcaklık ayarına göre bağlantı yapılır. Paslanmaz çelikten üretilen rezistanslar ile termostatın ömrü uzar.  

cotherm-termostat-ayarli

Termostat Rezistans Bağlantısı Özelliği

Termostat dış ortam sıcaklığını diğer cihazlarda kontrol altına alır. Kullanılan alana göre soğutma veya ısıtma görevini yapar. Isıtıcı bölümünde cihaz belli bir ısıda çalışacak ise termostat devreye girer. Arıza durumunda ise enerji hemen kesilir. Soğutucu olarak görev yapıyorsa istenilen soğuk havaya ulaştığı zaman kompresör devreden çıkar ve daha fazla soğumamasını sağlar. Ortamın ısı ayarı yapılır ve kullanım alanlarına göre ebatları farklıdır. İstenilen havanın devamlılığını sağladığı gibi tasarruf elde etmenize yardımcı olur. Kaliteli ve yüksek teknoloji içeren ürünler kalite standardına uygundur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir