Termostat kullanımı günümüzde birçok cihazda karşımıza çıkıyor. Isı ayarının yapıldığı alanlar ve farklı kullanım alanlarına sahip olması sebebi ile birçok termostat çeşidi bulunuyor. Analog olarak ilk zamanlarda yer alan termostat modelleri zaman içinde dijital olarak da piyasa da yer aldı. Dijital termostatlar aynı zamanda programlanabilmesi sebebi ile de birçok ürün içinde yer alıyor. Dijital termostatlar analog olan termostatlar ile aynı göreve sahip olup bunun yanı sıra programlanması farklılığıdır.

Dijital Oda Termostatı

Yazılım kartı üzerinde bulunmakta olan sensor ve bileşenler sayesinde daha hassas bir ölçüm yapılabilmesine olanak sunan cihazlar dijital oda cihazlarıdır. Kablolu ve de kablosuz olarak yer alabilen dijital oda termostatlarında aynı zamanda haftalık programlanabilme özelliği de bulunuyor. Haftalık olarak programlanabilmesi tasarruf yapılabilmesine de olanak sunan özelliktir. Oda termostatlarının asıl kullanım amaçlarının tasarruf etmek olması sebebi ile de dijital oda termostatları özellikle tercih edilmektedir.

Oda Termostatında Haftalık Program Nedir?

Oda termostatlarında haftalık programa yer açılabilmesi sayesinde daha tasarruflu bir seçime yer verilmiş olur. Evinizde istediğiniz sıcaklık değerlerini önceden belirleme imkânına sahip olmanız oldukça avantaj sağlayacak bir uygulamadır. Evde olma, dışarda geçen zaman ya da uyku gibi durumlara göre haftalık programlamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda dışarda olacağınız ya da seyahat edeceğiniz zamanlamayı belirleyerek tasarrufu da elde etmeniz mümkün olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir