Termostat rezistans ile istenilen sıcaklık seviyesi kontrol altında tutulur. Sıcaklık ayarı ile birlikte soğutma sistemini de ayarlar. Sıcaklık ayarı sırasında termostatta bulunan duyarlı parçalar etkilenir ve sinyal ile soğutma, ısıtma sistemi uygulanır. Geniş kullanım alanına sahip olup bağlantı işlemiyle birlikte değişim işlemi şemaya göre yapılmalıdır. Profesyonel değişim işlemi ile termostat rezistansın ömrü de uzar.

Termostat Rezistans Değişimi İşlemi

Termostat rezistans değişimi esnasında belirli kriterler bulunur. Kablo değişimi doğru şekilde yapılmalıdır. Sabitleyici ünite kontrol sistemi belirli ayarda bulunmalıdır. Paslanmaz çelikten üretilen ürünleri seçtiğiniz zaman uzun yıllar dayanır. Termostat üzerinde bulunan hortum sökülürken iç kısmında belirli soğuk ya da sıcak hava akımı bulunur. Sıcak ve soğuk hava akımının çıkarılması beklenmelidir.

Termostatın konumu ise değişim sırasında önemlidir. Yapılandırma işleminin çok iyi bilinmesi gerekir. Termostat değişiminde mekanın özelliğine dikkat edilmeli ve konumlandırılması nasıl ise ona uygun değişim yapılmalı. Cıvata ve hortumlar doğru şekilde değiştirilmeli. Sızıntı işlemi motor ısındığında belli olur. Bazı durumlarda ise değişim sırasında kendini belli eder. Değiştirme ile birlikte tekrar takılacak ise verilen talimatlara uygun hareket edilmelidir. Değişim sırasında yıpranma durumuna karşı hareket edilmeli. Kapalı konumda sıkışan termostatın soğutucu dolaşımı engellendiği için motor kısmı aşırı ısınır. Termostat rezistans değişimde dikkat edilecek noktalar için mutlaka profesyonel yardım alınmalı. Kaliteli malzemelerden üretilen rezistans modelleri seçilmeli.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir