Rezistans termostatlar sıcaklık ve soğukluk ayarını yaparken arıza durumlarında devreye girerek enerjiyi keser. Termostat devreye girdiği zaman herhangi bir sorun oluşmaz ve büyük arızaların önüne geçilir. Sıcaklık değişimi sırasında termostatta yer alan duyarlı parçalar etkilenir ve ısı seviye kontrolü edilir. Isıtma ile birlikte soğutma işlemi için kullanılır. Bağlantı aşamasında hangi alana kurulacaksa o alanın özelliklerine çok iyi dikkat edilmeli. Termostatın yükseklik ayarı çok iyi yapılmalı ve hava akımı değişkenlik göstermemeli.

Rezistans Termostat Bağlantısı Özelliği

Rezistans termostat bağlantısı doğru şekilde yapılması için verilen şemaya göre hareket edilmesi gerekir. Bağlantı sırasında mekanın sıcaklığı kontrol edilmeli. Sabitleyici kontrol sistemi sıcaklık değerini ayarlar. Kaliteli üretilen rezistans termostatların seçilmesi önemli olup uzun yıllar ekstra bakıma gerek duyulmaz. Rezistans termostat bağlantısı profesyonel şekilde yapılmalıdır. Doğru bağlantı ile istenilen sıcaklık seviyesi kontrol altında tutulur.

cotherm-termostat-ayarli

Termostat Rezistans Bağlantısının Genel Özelliği

Dış ortamın sıcaklık ve soğukluk ayarını kontrol altında tutan termostat rezistans bağlantısında ısının belirli seviyede tutulması için konumlandırılacak alanın iyi seçilmesi gerekir. Termostat özellikle ısı seviyesini kontrol altında tuttuğundan hava akımının olmadığı yere konulmalı. Soğutucu olarak görev yapacak ise kompresör devreden çıkar ve ortamın soğukluk ayarı kontrol altında tutulur. Alanın büyüklüğüne göre şekilleri farklıdır. İstenilen havanın uzun süre kontrol altında tutulması sağlanır. Kalite standardına uygun üretilen modellerin hepsi enerji tasarrufludur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir